Pasaules Vides dienas logo
Dabas muzeja lielākā dāvana apmeklētājiem Pasaules Vides dienā, protams, bija jaunatklātā ekspozīcija "Cilvēks un vide". Ekspozīcijas fonā redzams mežs un viens no kokiem, ozols, šķiet pat nedaudz panācis no meža laukā. Ozols ataino, kādā veidā augos notiek fotosintēze dienā un naktī. Un niedres, gluži kā slapjākajās mežu vietās. Pie mums redzamās niedres spīd kā spuldzītes un, ja tām pieliek klāt roku, tās iespīdas vēl spožāk. Laikam ko tādu dabā gan nevarēs novērot. Mežā (tāpat kā upē, purvā u.c.), esošā dzīvība savā starpā ir cieši saistīta - to sauc par barības ķēdi. Atnākt un visu apskatīt pašiem būs iespējams pēc 5. jūlija.
Barības ķēde ekspozīcijā „Cilvēks un vide”
Pamēģināt pašiem ietērpties ekipējumā
Starptautisko mācību krustpunktā nokļuvušajiem dalībniekiem lidmašīna, šķiet, gandrīz rokas stiepiena attālumā pārlaidās pāri
Veicot uzdevumus gliemju un aļģu darbnīcā, skanēja apmēram šādi komentāri: "Mēs šos sauc par gliemežvākiem. Ak ta viņiem ir arī katram savs nosaukums? Interesanti. Tagad es ies gar jūras mal un teiks savai draudzenei Annai - tas ir Lamarka sirsniņgliemezis un re ku lielā smilšgliemene. Un šos jūras mēslus ar kādos vārdos dēvē? Mēs tos liek uz saviem mazdārziņiem, lai tā zemīt būtu kaut cik treknāk. Ak ta šo sauc par pūšļu fuku? Cik interesanti! Un es patiešām var to lapiņ ņemt līdzi? Tas gan lab - es mājās cītīg samācīsies un tad varēs izcelties savām draudzenēm - vai ta jūs nezināj, tas taču ir pūšļu fuks... un tā - plakangliemene," visi bijām izsmējušies no tādas labas saspēles.
Mūs pārsteidza un aizkustināja, ar kādu nopietnību un interesi darbojās un dažādus uzdevumus pildīja Rojas jaunieši. Arī mazi bērni ar vecmāmiņām un vectētiņiem. Vecumam un dzimumam nebija ne mazākās nozīmes. Gan četrus gadus veci bērni, gan sirmgalvji ar lielu aizrautību klausījās stāstos un locīja papīra kuģīšus un zivis. Esam gandarīti.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru