pirmdiena, 2017. gada 2. janvāris

Un kā Tu ārstē klimatu?

Latvijas Dabas muzejā līdz 5. februārim skatāma izstāde "Ārstēsim klimatu!", kas piedāvā ieskatu klimata pārmaiņu problemātikā - celoņos, sekās un risinājumos negatīvo seku mazināšanai. 

Klimata pārmaiņas un saistītie procesi nav vienkārša tēma. Zinātnieki visā pasaulē to pētījuši daudzus gadu desmitus, bet joprojām ir virkne neatbildētu jautājumu un pastāv viedokļu atšķirības. Galvenokārt, par klimata pārmaiņu izraisītājiem - vai tas ir dabisks process, kas notiek neatkarīgi no cilvēku darbībām vai tomēr to paātrina mūsdienu prasības un dzīvesveids, vai varbūt šīs izmaiņas notiek neatkarīgi no mums. Izstādē piedāvātā informācija pārstāv viedokli par klimata pārmaiņām kā dabisku procesu, ko ievērojami paātrinām mēs paši, nezināšanas dēļ, bet bieži vien arī apzināti rīkojoties bezatbildīgi.

Šo stāstu izstāstīt vienkāršos vārdos, bērnam un jaunietim saprotami, ir liels izaicinājums, taču tieši tas ir mūsu galvenais uzdevums. Tāpēc izstādē piedāvātā informācija papildināta ar krāsainiem attēliem, dažādiem kustīgiem objektiem un praktiskām aktivitātēm. Apmeklējot izstādi, katram ir iespēja kļūt par mūsu planētas Zeme ārstu un iemācīties, kā varam tai palīdzēt. Interesanti būs arī pieaugušajiem!

Varbūt mazas, bet būtiskas izmaiņas Tavā dzīvesveidā var būt Tava jaunā gada apņemšanās! 

Izstādes sadarbības partneri: Dabas aizsardzības pārvalde, SIA Getliņi EKO", LU Cietvielu fizikas institūts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru