pirmdiena, 2011. gada 7. novembris

Ideja jaukām brīvdienām

Jau vairākus gadus Dabas muzejā notiek nodarbības septiņos dažādos dabaszinību pulciņos. Tas viss iespējams, sadarbojoties ar Rīgas Dabaszinību skolu. Mācību gada sākumā tiek nokomplektētas grupas un katru nedēļu muzeju apmeklē vairāk kā septiņdesmit skolēnu. Vienu reizi mēnesī pulciņu dalībnieki dodas ekskursijā ārpus Dabas muzeja telpām.

Pulciņu vadītāji ir nolēmuši dalīties ar idejām, kuras jūs varētu realizēt, organizējot savas brīvdienas. Mēs stāstīsim par jaukām ekskursijām, kuras vērstas uz dabas iepazīšanu. Šoreiz par pirmo ekskursiju, kuru apmeklēja apvienotā grupa no pulciņiem "Pīlādzītis", "Dabas draugi" un "Par Zemi, Sauli un mums". Visi kopā devāmies uz Pilssalu Jelgavā. Tā kā kopumā bijām pietiekami liela grupa, izvēlējāmies braukt ar vilcienu. Izkāpām pieturā "Cukurfabrika" un ceļu tālāk turpinājām ejot kājām. Cauri pilsētai devāmies uz Lauksaimniecības Universitātes pusi.


Jelgavas pili sākumā apskatījām tik no ārpuses, jo steidzāmies tālāk uz dienas svarīgāko notikumu - uz pieteikto ekskursiju par Pilssalas savvaļas zirgiem. Mūs jau gaidīja vides gids Einārs Nordmanis un salas runcis, kurš tomēr ekskursijā nepiedalījās.


Savvaļas zirgi uz salas veic svarīgu uzdevumu, nevis vienkārši slaistās savā nodabā. Tāpat kā citās vietās, kur ir ievesti savvaļas zirgi, piemēram, Papē un Engurē, viņi cīnās pret palieņu pļavu aizaugšanu ar krūmiem, tos apēdot. To, ko zirgi nenoēd, Einārs ir gatavs nopļaut pats. Un tas nav vienīgais darbs, kas viņam jāpaveic. Einārs iepazīstināja mūs ar saviem ikdienas darbiem, kas jāpaveic, apsaimniekojot Lielupes palienes pļavu - jānopļauj krūmi un tie jāsavāc, bargā ziemā jāpiebaro zirgi ar sienu, jāvada ekskursijas, jāorganizē talkas, lai savāktu atkritumus un palu laikā sanestos kokus un vēl ļoti daudzi citi darbi, kas ikdienu uz salas padara ļoti darbīgu.

Sākumā nemaz nedomājām, ka zirgus varēsim redzēt aci pret aci., kur nu vēl tiem pieskarties! Tik pa gabalu manījām, ka zirgi dzīvo piecās atsevišķās ģimenēs. Tomēr zirgi izskatījās aizvien ziņkārīgāki, līdz beidzot viena zirgu ģimene devās izošņāt situāciju. Pirmais zirgus noglāstīja to saimnieks Einārs un tad arī bērni vairs ilgāk nevarēja nociesties.
Ļoti svarīgi ir atcerēties, ka savvaļas zirgus nekādā gadījumā nevajadzētu mēģināt piebarot. Tiem uz salas ir gana daudz ēdamā!Ekskursija brīvā dabā ātri vien rosina labu ēstgribu. Pikniku ieturējām Lielupes krastā. Bija ļoti saulaina un silta rudens diena. Un tad nu pašā noslēgumā izstaigājām Lauksaimniecības Universitātes parku un apskatījām pašu ēku un pagalmu.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru